Blog Mağazalarımız Siparişlerim
Kapat
Menü
Kapat
Sepetim

İnternetten Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pırlanta alışverişlerini internet üzerinden yapmak isteyen kişiler çok dikkatli olmalıdırlar. Çünkü alışveriş yapılacak site veya firmaların mutlaka gerekli yetki belgelerine sahip olmaları ve aynı zamanda müşterilerine mutlaka sertifikalı ürünler temin etmeleri gerekir.

İnternetten Pırlanta Almak Güvenli mi?

İnternette pırlanta almak çok güvenli olmayabilir. Çünkü bu alanda insanları kandırmak ve mağdur etmek için bekleyen birçok sahte site ve kurum bulunmaktadır. Bu sebeple alışveriş yapılacak siteler hakkında çok dikkatli olmak ve gerçekten de güvenilir olduklarından emin olmadan kesinlikle harekete geçmemek gerekir. Bu konuda işlemlerini her zaman güvenilir iş ortakları ile yapmak isteyen kişiler diledikleri zaman Lizay Pırlanta ile iletişime geçerek gönül rahatlığı içinde alışverişlerini yapabilirler.

İnternetten Pırlanta Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eğer internetten pırlanta alacaksanız o zaman dikkat etmeniz gereken en önemli konu tercih ettiğiniz internet sitesinin güvenilir olmasıdır. Bundan emin olmak için sadece SSL sertifikasına sahip olan siteleri seçmelisiniz. Bu sertifika o sitelerin doğruluğunu ve güvenilirliğini teyit eden uluslararası bir belgedir.  Eğer bu sertifika seçtiğiniz alışveriş sitesinde yoksa o zaman sizde kesinlikle o siteden uzak durmalısınız.

İnternet Sitesi SSL Sertifikasına Sahip mi?

Bir sitenin SSL sertifikasına sahip olup olmadığını anlayabilmek için mutlaka adres çubuğunda o sitenin alan adına bakılmalıdır. Site adresi http yerine https ile başlıyorsa o zaman o site SSL sertifikasına sahiptir. Yani bu sitede gönül rahatlığı içinde istediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

Alınan Pırlantalar İçin İade Değişim Hakkı Sunuluyor mu?

İnternet üzerinden satın aldığınız pırlantaları geri iade etmek veya değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu haklara sahip olabilmek için mutlaka seçtiğiniz sitenin güvenilir ve sertifikalı bir site olması gerekir. Aynı zamanda satın aldığınız pırlantalar da sertifikalı olmalıdır. Aksi takdirde ne değiştirme ne de iade hakkında sahip olamayabilirsiniz.

Pırlanta İçin Bakım Garantisi Veriliyor mu?

Pırlanta yüzük veya benzeri ürünleri satın almak istediğinizde bakım hizmetleri de almak isteyebilirsiniz. Bu sayede ürünleri daha uzun zaman kullanabilir ve her zaman orijinal gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer Lizay Pırlanta gibi güvenilir ve sertifikalı ürün satan firmalardan alışveriş yaparsanız o zaman size ömür boyu pırlanta bakım garantisi verilebilir.

Pırlantanın Sertifikası Var mı?

Bir pırlantanın sertifikası varsa o zaman o ürünü dünyanın her yerinde hiçbir zorluk çekmeden satabilirsiniz. Bu sebeple bu konuya daha en başta satın alma yaparken dikkat etmelisiniz. Sahip olduğunuz pırlantanın sertifikasının olup olmadığını takının yanında gelen sertifikada ki kodu HRD Antwerp sitesinden sorgulayabilirsiniz.

Pırlantalar 4c Kuralına Uygun mu?

Pırlantalar hakkında bilgileri olan kişiler 4C ifadesinin ne damak olduğunu da bilirler. 4c ifadesi pırlantanın karatı, rengi, berraklığı ve aynı zamanda kesimini ifade etmektedir. C harfi ise bu kelimelerin ingilizce karşılıklarının ilk harfini ifade etmektedir. 4C kuralına uygun bir pırlanta hem gerçek hem de orijinal demektir. Ancak bu kuralların her birine yüzde yüz uyan modeller bulmak olanaksızdır. En çok uyanlar ise orijinale yakın olarak kabul edilir.

Pırlanta Yüzük İçin Parmak Ölçüsü Uymadığında Değişim İmkânı Sunuyor mu?

Pırlanta yüzük parmak ölçüsüne uymadığı takdirde kısa zaman içinde aynı belgeler ile ilgili firmaya başvurulduğu takdirde değişim hakkı tanınabilir. Ancak bu hak sadece orijinal pırlanta kolye veya yüzük satışı yapan sertifikalı firmalar da vardır.

İnternetten Pırlanta Almanın Riskli Yanları Var mı?

İnternetten pırlanta set satın almak kimi zaman riski olabilir. Bu konuda risk almak istemeyen kişiler mutlaka güvenilir, isimleri bilinen ve aynı zamanda sertifikalı firmaları seçmelidirler. Bu firmalardan biri olan Lizay Pırlanta her zaman en doğru adreslerden biri olmuştur.

Blog Son Eklenenler
/

Tektaş Pırlanta Küpeler: Elegansın Taçlandırılması

Lizay, her biri kendi başına bir sanat eseri olan pırlanta takılarıyla öne çıkar. Bu yazımızda, tektaş pırlanta küpelerin eşsiz ışıltısına ve elegansına dikkat çekmek istiyoruz.

Devamını Oku

Zarif ve Göz Alıcı Pırlanta Setler: Tektaş ve Baget Seçenekleri

Pırlantanın büyüleyici parlaklığı, tarihsel dönemler boyunca birçok kadının gönlünde taht kurmuştur. Fakat pırlanta setlerdeki bu ihtişamı en iyi şekilde sunan tasarımlardan iki tanesi şüphesiz tektaş ve baget pırlanta setleridir.

Devamını Oku

Altın Bileklik Modelleri: Zarafetin Sembolü

Altın bileklik, yüzlerce yıldır zarafetin ve zenginliğin bir sembolü olarak kabul edilir. Bu değerli metal, tarih boyunca kraliyetler, asiller ve halk arasında değerli bir aksesuar olarak yer bulmuştur.

Devamını Oku

Alyans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyanslar, iki kişi arasındaki sevgi ve bağlılığın simgesidir. Evlilik ritüeliyle özdeşleşmiş olan bu yüzükler, tarih boyunca birçok kültürde önemli bir yere sahiptir.

Devamını Oku

Düğün Takılarıyla Özel Gününüzü Parlatın

Düğün takıları, tarihsel süreçte sadece estetik amacı taşımamış, aynı zamanda belirli kültürlerde statüyü, zenginliği ve hatta koruma amacıyla da kullanılmıştır

Devamını Oku

Pırlanta ve Moda: İkonik Takılarla Trendlere Ayak Uydurun!

Takılar, moda dünyasının en etkileyici parçalarından biri olarak kabul edilir. Özellikle pırlantalar, sadece görkemleri ve ışıltıları ile değil, aynı zamanda her bir parçanın özgün bir hikayesi olmasıyla da büyüler. Lizay Pırlanta

Devamını Oku

Pırlanta Takılarla Şıklık Rehberi: Her Durumda Parlayın!

Lizay Pırlanta olarak sizlerle, pırlanta takıların eşsiz dünyasında bir yolculuğa çıkıyoruz. Pırlantanın muhteşem ışığına kendinizi bırakın ve parıl parıl bir stil oluşturmanın inceliklerini keşfedin. Her durum ve etkinlik için ideal pırlanta takı kombinasyonlarını keşfedeceğiz. Sadece günlük yaşamda değil, özel anlarda ve iş hayatında da nasıl şıklık katacaklarına dair ipuçlarını paylaşıyoruz.

Devamını Oku