Blog Mağazalarımız Siparişlerim
Kapat
Menü
Kapat
Sepetim

Baget Pırlanta Yüzük Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baget pırlanta yüzük seçerken dikkat edilmesi gerekenler özellikle birçok kişi tarafından merak edilen önemli hususlar içerisinde yer almaktadır. Bu noktada baget yüzükler içerisinde yer alan pırlantaların kalite değerlerine dikkat edilerek alınması gerekmektedir.

Pırlantanın kalitesini belirlemek için 4 önemli unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar pırlanta kesimi, pırlanta berraklığı, pırlanta rengi ve pırlanta karatı olmaktadır.

Uluslararası ölçütlere göre belirlenen bu 4 unsurun ölçütlere ne derece uyduğunu sertifikası sayesinde öğrenebilirsiniz.

Buradan da anlaşıldığı üzere baget pırlanta yüzük alırken mutlaka sert dakikasının bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz ve size orijinal olarak satılan baget yüzüklerin mutlaka sertifika talep etmelisiniz.

 

Baget Pırlanta Rengi

D’den Z’ye ne kadar harfler indirilmiş pırlanta renkleri dünya standartlarında ortak olmaktadır. Baget pırlanta rengi üzerinden alınan yüzüğün kalitesini tespit etmek mümkündür. Pırlantanın rengi ne kadar şeffaf ise o kadar kalitelidir. Ancak sarardıkça bu pırlantanın kalitesinin düştüğü anlamına gelmektedir.

Genelde H ile L harfleri arasında bulunan pırlanta yüzükler ülkemizde en çok satışı yapılan seçeneklerdir.

 

Baget Pırlanta Kesimi

Baget pırlanta kesimi temelde pırlanta kesimi içerisinde yer alan baget kesim olarak bilinmektedir. Bu kesim şekline sahip olan yüzükler köşeli uzun dikdörtgen çubuk şeklinde tasarlanmaktadır. Alışılagelmiş klasik pırlanta kesimlerine göre son zamanlarda en çok tercih edilen baget kesim% sıra dışı ve farklı bir görünüm sağlamaktadır.

 

Baget Pırlanta Berraklığı

Baget pırlanta berraklığı pırlanta tespit ölçeği olarak bilinen 4C standartları içerisinde oldukça önemlidir.

Baget yüzük modellerinde veya kolye modellerinde kullanılan pırlantanın berraklığı onun kalitesini belirlemektedir. Bu noktada pırlantanın genel güzelliğini ve estetik görünüşünü sahip olduğu berraklığı sağlamaktadır.

 

Baget Pırlanta Yüzük Modelleri

Baget pırlanta yüzük modelleri son yıllarda popüler olan baget pırlanta yüzük tercihleri nedeniyle oldukça farklı seçeneklere sahiptir. Günümüzde satışı yapılan baget pırlanta şöyle sıralanabilir;

  • Vintage Baget Yüzük
  • Üç Taşlı Baget Yüzük
  • Balerin Pırlanta Baget Yüzük
  • Baget Sonsuzluk Bantları
  • Kanal Set Baget Yüzük

Bu 5 model arasından günümüzde en çok tercih edilenleri vintage baget yüzük ve balerin pırlanta baget yüzük olmaktadır.

Blog Son Eklenenler
/

Tektaş Pırlanta Küpeler: Elegansın Taçlandırılması

Lizay, her biri kendi başına bir sanat eseri olan pırlanta takılarıyla öne çıkar. Bu yazımızda, tektaş pırlanta küpelerin eşsiz ışıltısına ve elegansına dikkat çekmek istiyoruz.

Devamını Oku

Zarif ve Göz Alıcı Pırlanta Setler: Tektaş ve Baget Seçenekleri

Pırlantanın büyüleyici parlaklığı, tarihsel dönemler boyunca birçok kadının gönlünde taht kurmuştur. Fakat pırlanta setlerdeki bu ihtişamı en iyi şekilde sunan tasarımlardan iki tanesi şüphesiz tektaş ve baget pırlanta setleridir.

Devamını Oku

Altın Bileklik Modelleri: Zarafetin Sembolü

Altın bileklik, yüzlerce yıldır zarafetin ve zenginliğin bir sembolü olarak kabul edilir. Bu değerli metal, tarih boyunca kraliyetler, asiller ve halk arasında değerli bir aksesuar olarak yer bulmuştur.

Devamını Oku

Alyans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyanslar, iki kişi arasındaki sevgi ve bağlılığın simgesidir. Evlilik ritüeliyle özdeşleşmiş olan bu yüzükler, tarih boyunca birçok kültürde önemli bir yere sahiptir.

Devamını Oku

Düğün Takılarıyla Özel Gününüzü Parlatın

Düğün takıları, tarihsel süreçte sadece estetik amacı taşımamış, aynı zamanda belirli kültürlerde statüyü, zenginliği ve hatta koruma amacıyla da kullanılmıştır

Devamını Oku

Pırlanta ve Moda: İkonik Takılarla Trendlere Ayak Uydurun!

Takılar, moda dünyasının en etkileyici parçalarından biri olarak kabul edilir. Özellikle pırlantalar, sadece görkemleri ve ışıltıları ile değil, aynı zamanda her bir parçanın özgün bir hikayesi olmasıyla da büyüler. Lizay Pırlanta

Devamını Oku

Pırlanta Takılarla Şıklık Rehberi: Her Durumda Parlayın!

Lizay Pırlanta olarak sizlerle, pırlanta takıların eşsiz dünyasında bir yolculuğa çıkıyoruz. Pırlantanın muhteşem ışığına kendinizi bırakın ve parıl parıl bir stil oluşturmanın inceliklerini keşfedin. Her durum ve etkinlik için ideal pırlanta takı kombinasyonlarını keşfedeceğiz. Sadece günlük yaşamda değil, özel anlarda ve iş hayatında da nasıl şıklık katacaklarına dair ipuçlarını paylaşıyoruz.

Devamını Oku