facebookpixel
SEPETİM
HRD GIA

Söz Yüzükleri

Söz Yüzükleri

Gelenek ve göreneklerimize göre evlenmeden önce çiftler arasında söz yapılmaktadır. Kız isteme töreni, erkek tarafının kızın ailesi tarafına gitmesi ile gerçekleşir. Bu kız isteme töreni olarak tabir edilen törende söz yüzüğü resmi olarak takılır ve söz yüzüğünün anlamı, çiftlerin birbirlerine evlilik konusunda söz vermeleri anlamına gelir.

Aslında nişan yüzüğü ile aynı anlama gelen bu tören bazı çiftler tarafından birbirinden ayrı gibi yorumlanır. Detayına baktığımızda çiftlerin aileler devreye girmeden kendi aralarında taktıkları yüzüklere söz yüzükleri adı verilir, bu olayı düşündüğümüzde nişan yüzüğü ve söz yüzüğü arasındaki farkı anlamak daha rahat olmaktadır. Evlenmeden önce çiftlerin taktıkları yüzüklere ise alyans denilir ve alyans seçerken bile bir çok detay, seçenek bulunmaktadır. Tüm bu farklı alyans seçeneklerini web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Söz yüzüğü ne zaman takılır?

Kız isteme töreninde söz yüzüğü resmi olarak takılmaktadır. Sağ ele mi yoksa sol ele mi takılmaktadır bu konuda bir çok yorum bulunmaktadır fakat söz yüzükleri sağ ellerin yüzük parmaklarına takılmaktadır. Ayrıca nişan töreni düşünülüyorsa bu durum davetliler önünde veya aile arasında yapılmaktadır.

Evlilik yolunda atılan en önemli adım ve ilk adım olan söz veya nişan işleminde, ambians, görsellik kadar alınan söz yüzüğü de yok önemlidir. Bir çok çeşit ve model olduğunu belirttiğimiz söz yüzüklerinin pırlantalı, pırlantasız modelleri bulunmakta ve desen, renk olarak çeşit göstermektedir. Fiyatlar konusunda değerlendirmede bulunacak olursak web sitemiz üzerinden incelediğiniz tüm söz yüzükleri kaliteyi uygun fiyata sunma politikamızın göstergesidir.