Hemen Üye Olun

İlk alışverişinize özel
200 TL ek indirim kazanın!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Lizaypirlanta.com’a üye olmanın ayrıcalıklarını yaşayın

İlk alışverişinize özel 200 TL ek indirim

Özel indirimler

Ücretsiz sigortalı kargo

Taksitli alışveriş

HRD GIA

Söz Yüzükleri Nedir?

Gelenek ve göreneklerimize göre evlenmeden önce çiftler arasında söz yapılmaktadır. Kız isteme töreni, erkek tarafının kızın ailesi tarafına gitmesi ile gerçekleşir. Bu kız isteme töreni olarak tabir edilen törende söz yüzüğü resmi olarak takılır ve söz yüzüğünün anlamı, çiftlerin birbirlerine evlilik konusunda söz vermeleri anlamına gelir.

Aslında nişan yüzüğü ile aynı anlama gelen bu tören bazı çiftler tarafından birbirinden ayrı gibi yorumlanır. Detayına baktığımızda çiftlerin aileler devreye girmeden kendi aralarında taktıkları yüzüklere söz yüzükleri adı verilir, bu olayı düşündüğümüzde nişan yüzüğü ve söz yüzüğü arasındaki farkı anlamak daha rahat olmaktadır. Evlenmeden önce çiftlerin taktıkları yüzüklere ise alyans denilir ve alyans seçerken bile bir çok detay, seçenek bulunmaktadır. Tüm bu farklı alyans seçeneklerini web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Söz yüzükleri olarak bir çok farklı modelde yüzüklerin mevcut olduğu web sitemizde kendi zevkinize ve bütçenize uygun olarak pek çok yüzük bulabilirsiniz. Kimi insanlar sadelikten yanayken kimi insanlar da yüzüklerinin ön planda olmasını sever. Bu yüzden farklı yüzüklere göz atarak kendi bütçenize uygun olanı rahatlıkla internet sitemiz üzerinden seçebilirsiniz. Nişan için kullanılan yüzükten hemen önce gelenek ve göreneklere uygun olarak söz yüzükleri seçimi de yapılmalıdır. Kadınlara evlenme teklifi edilirken genellikle pırlanta yüzükler kullanılır

En farklı tasarımlara sahip olan firmaların başında gelen firmamız, mağazalarımız ve web sitemiz üzerinden en modern, en klasik ve en şaşalı söz yüzükleri modellerini tercih edebilirsiniz. Sözlünüzü bu anlamlı günde en özel hissettirmenin farkını site üzerinden seçeceğiniz modellerle yaşatabilirsiniz.

Söz yüzüğü ne zaman takılır?

Kız isteme töreninde söz yüzüğü resmi olarak takılmaktadır. Sağ ele mi yoksa sol ele mi takılmaktadır bu konuda bir çok yorum bulunmaktadır fakat söz yüzükleri sağ ellerin yüzük parmaklarına takılmaktadır. Ayrıca nişan töreni düşünülüyorsa bu durum davetliler önünde veya aile arasında yapılmaktadır.

Evlilik yolunda atılan en önemli adım ve ilk adım olan söz veya nişan işleminde, ambians, görsellik kadar alınan söz yüzüğü de yok önemlidir. Bir çok çeşit ve model olduğunu belirttiğimiz söz yüzüklerinin pırlantalı, pırlantasız modelleri bulunmakta ve desen, renk olarak çeşit göstermektedir. Fiyatlar konusunda değerlendirmede bulunacak olursak web sitemiz üzerinden incelediğiniz tüm söz yüzükleri kaliteyi uygun fiyata sunma politikamızın göstergesidir.