facebookpixel
SEPETİM TR  / EN
HRD GIA
%28 İndirim

3 Milimetre Altın Klasik Alyans

1.388 TL 999 TL

ALYANS

Halka figürü sonsuzluğu, sonsuzluk yüklü bir hayatı anımsatır.Tarih boyunca bu durum böyle düşünülmektedir. Bu sebeple yüzüklerin halka şeklinde olduğu söylenilmektedir. Peki yüzükleri nasıl anlamlar taşıdığını, neden takıldığını merak etmişmiydiniz?

Alyanslar eski dönemlerde ilk kez antik mısırda görülmüş ve evlilik toplanmalarında sonsuzluğun işareti olarak sayılan ve can damarının geçtiği inanılan sol elin yüzük parmağına takılırmış. Sonradan aşk damarı denilecek bu damarın parmaktan direk kalbin en derinlerine bağlandığı inanılırmış. Erkeğin sevdiği kişiye bu yüzüğü takması, onun evine sahip çıkması, bakmasına olan inancını gösterirmiş.Tarihteki İlk yüzükler kenevirden yapılırken sonraki zamanlarda deri, kemik ve fildişi gibi farklı değerli görülen malzemelerden yapılır ve günümüzde de çok farklı madenlerden yapılmaktadır. Genelde altın yüzük tercih edilmektedir. Altın yüzük alyans olarak alınır ve nişanlanma esnasında takılmaktadır. Evlilik yüzüğü olarak bilinen alyans eski zamanlardan beri evliliğin temel bağlılığı olarak kabul edilir. Altın yüzük alyans ilişkiyi bir üst seviyeye çıkarma anlamı taşır. Evlilik için ilk adımdır. Altın yüzüklerin bir çok modeli bulunmaktadır. Minimalist tek taş modeli, tek taş altın yüzük modeli, zümrüt kesim minimal tektaş, yuvarlak kesim tektaş model, minimal damla kesim model gibi bir çok farklı modeli vardır. İstenildiği taktir de özel üretimler de yapılmaktadır.

Altın yüzük denildiğinde hep alyans gelse de akla zincir söz yüzüğüne kadar farklı renk ve modelde altın yüzük bulabilirsiniz. Beyaz altınlardan da çok şık ürünler üretilmektedir. Günümüzde alyans  nikâh kıyılana kadar düğün sırasında tektaş söz yüzüğü sağ ele takılıp sol elin alyans için boş kalması sağlanabilir. Nikâh kıyıldıktan sonra alyans nişan yüzüğünün üstüne gelecek şekilde sol eldeki yüzük parmağında olmalıdır.


Piyasada bir birinden farklı tasarımlarda alyans modelleri bulunuyor. Lizay Pırlanta kaliteli ürünleri ve farklı tasarımları ile alıcıların güzünü dolduruyor. Alyans yüzüklerde kullanılan malzemeler yüzüğün fiyatlarını etkiliyor. Lizay Pırlanta olarak internete özel indirimli fiyatlarla sizlere hizmet vermekteyiz. Iade ve değişim hakkınız vardır. Bu konuda firma ile görüşebilirsiniz.

Özellikle erkek ve kadın olarak çift şeklinde satılan alyansların yanı sıra, tekli alyanslar da da şık ve tarz modeller tercih edilebiliyor. Beyaz altından, sarı altından ve rose altından yapılmış yüzük çiftlerinin kimisi taşlar ile bezenmiş halde kimisi detaylar ile süslenmiş durumda. Tercih edecek herkesin mutlaka kendisine yakışacağını bulacağı sitemizde her bütçeye uygun bir alyans seçeneği var. Yüzüklerin ölçülerini seçtikten sonra, içlerine hangi isimlerin de yazılacağını belirteceğiniz kutucukları doldurarak alyans alma işleminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Yeni piyasaya çıkan ve modern kesimler olarak adlandırılan alyanslar, eski alyanslara göre daha geometrik şekiller içermektedir. Genelde gençler tarafından tercih edilen bu alyansları Lizay Pırlanta’da bulabilirsiniz. Burgu alyanslardan, iki renkli alyanslara; klasik alyanslardan taşlı alyanslara kadar pek çok çeşidimiz bulunmakta ve karar verirken iki kere düşünmenizi gerektirecek seçenekler arasında kalmayacağınıza emin olabilirsiniz, satış ekibimiz sizi sağlıklı şekilde yönlendirecektir. Yüzük ölçüleri konusunda istediğiniz ölçüde ayarlanabildiği gibi, seçtiğiniz alyansları özel paketlerde sizlere teslim edilmektedir.

 

Altın Alyans çeşidi olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip Lizay Pırlanta’nın tercih edilme sebeplerinden biri budur. Sıradan bir kuyumcuda bulamayacağınız kadar farklı çeşitte alyansa ev sahipliği yapar. Özel kesimler, pırlantalılar, son dönede trend olan geometrik desenliler ve nicesine Lizay Pırlanta’nın sitesine girerek bulabilirsiniz. Evliliğinizi taçlandıracağınız alyansların sıradan olmasını istemiyorsanız, yeni ve trend olan alyanslardan seçerek, tarzınızı alyanslarınıza da yansıtabilirsiniz. Alyansların hepsi beyaz, sarı ve pembe altından üretilmektedir. Böylece en sevdiğiniz alyansı bulmanız kolaylaşmaktadır. Özellikle kadınlar için tam tur pırlantalı alyanslar, en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Altın yüzük özellikle bayanların en önemli aksesuarlarından bir tanesidir. Günlük hayatımızda ya da özel günlerimizde olmazsa olmazlardan biridir.

Altın Yüzük Çeşitleri

Taşlı ya da taşsız olarak altın yüzük modelleri bulunmaktadır. Günlük olarak tercih edeceğiniz modeller genellikle taşsız modeller olmalıdır. Çünkü taşlı modellerin kullanımı biraz daha dikkat ister. Taşların düşebilme riskine karşı taşlı modelleri daha özel günlerinizde tercih etmenizi öneririz. Firmamızda bu anlamda sınırsız sayıda seçenek bulabilmeniz mümkündür. Zevkinize uygun olan bir ürünü tercih edebilirsiniz.

Renk Tonları

Önceden altın yüzük ve altın kolye denildiğinde aklımıza sarı renk gelirdi ancak günümüzde altın yüzükler pembe ve beyaz olarak da karşımıza çıkmaktadır. Pembe altın özellikle genç bayanların tercihleri arasındadır. Alın yüzüklerin bu şekilde renk tonlarını kendi zevkinize göre ayarlamanız mümkündür.

Özel Tasarımlar

Firmamız kişiye özel tasarımlar da yapmaktadır. Kendi isteğinize göre bir altın yüzük belirlemiş iseniz bunu firmamıza bildirmeniz yeterli olmaktadır. Sizin zevkinize göre istediğiniz şekilde altın yüzük üretebilmekteyiz.

İnternetten altın alışı çoğu kişiye güven vermemektedir. Günümüzde normal bir kuyumcudan bile altın alımlarında zaman zaman sorunlar yaşanabildiğini düşünürsek internetten altın alma fikri birçok insan için çok riskli bir konudur. Firmamız bu anlamda son derece güvenilir bir şekilde müşterilerine hizmet vermektedir. Altın alımlarınızda herhangi bir şüpheye düşmeden rahatlıkla sitemizden alışveriş yapabilirsiniz. Ödeme yöntemleri konusunda da birçok banka ile anlaşmamız olduğundan kredi kartlarına satış imkanımız bulunmaktadır.

Ödeme yöntemleri konusunda da internet sitemiz son derece güvenli bir şekilde müşterilerimize hizmet vermektedir. Bu konuda herhangi bir güvenlik açığını kabul edemeyiz. Bu nedenle alış verişlerinizin güvenliği için her türlü tedbiri almış durumdayız. Firmamızın internet sitesine üye olduktan sonra rahatlıkla alışverişinizi yapabilirsiniz. En iyi ürünü bu siteden bulabilirsiniz.