facebookpixel
SEPETİM TR  / EN
HRD GIA
Pırlanta Tektaş Yüzükler

Pırlanta Tektaş Yüzükler

Altın Tektaş Yüzükler

Altın Tektaş Yüzükler

Pırlanta Beştaş Yüzükler

Pırlanta Beştaş Yüzükler

Altın Beştaş Yüzükler

Altın Beştaş Yüzükler

Pırlanta Tamtur Yüzükler

Pırlanta Tamtur Yüzükler

Pırlanta Tria Yüzükler

Pırlanta Tria Yüzükler

Altın Fantezi Yüzükler

Altın Fantezi Yüzükler

Pırlanta Baget Yüzükler

Pırlanta Baget Yüzükler

Altın Tamtur Yüzükler

Altın Tamtur Yüzükler

Pırlanta Fantezi Yüzükler

Pırlanta Fantezi Yüzükler

Pırlanta Safir Yüzükler

Pırlanta Safir Yüzükler

Pırlanta Zümrüt Yüzükler

Pırlanta Zümrüt Yüzükler

Pırlanta Yakut Yüzükler

Pırlanta Yakut Yüzükler

Pırlanta Trend Yüzükler

Pırlanta Trend Yüzükler

Elmas Yüzükler

Elmas Yüzükler

Altın Alyanslar

Altın Alyanslar

Altın Trend Yüzükler

Altın Trend Yüzükler

Pırlanta, elmas madeninin kesilerek parlatılması sonucu oluşan halidir. Bir başka deyişle elmas, doğadan çıktığı haliyle pırlantanın hammaddesidir. Oldukça değerli bir maden olan elmaslar, her zaman ışıltıyla parlamaları için kesilip pırlanta veya altın ve özellikle yüzük olmuştur. Zarafeti ve duruluğu temsil eden pırlantaların 4 özelliği olduğu bilinmektedir. Bunlar kesim, renk, berraklık ve karat olarak belirlenmiştir.  Kesimi, taşın ışığını kırabilme ve yansıtabilme özelliğini ifade eder.

Yüzük evliliğe giden yolda atılan ilk adımdır ve evliliğin sembolüdür. Erkekler evlenmek istedikleri hanıma en çok beğenilen ve en gösterişli olan yüzüğü alarak onun kalbine giden yola ulaşmaya çalışırlar. Özellikle evlilik tekliflerinde tercih edilen tek taş yüzükler son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Ancak evlilik teklifinin yanında sevgililer günü ve anneler günü gibi özel günlerde tercih edilen yüzük modelleri için mutlaka firmamıza uğrayınız. Firmamızda en uygun fiyatlara en kaliteli ve şık yüzükleri alacağınızı sizlere taahhüt ederiz.

Yüzük alırken nelere dikkat edilmelidir?

Piyasada çok farklı tasarımlarda yüzük modelleri bulunuyor. Bu modeller arasında en çok tam tur, yarım tur, tek taş, beş taş, tria, fantezi pırlanta modelleri sayılabilir. Firmamız istediğiniz model ürünün satışını taksit seçenekleri ile sizlere yapar. Yüzük alırken muhakkak sevdiğiniz kişinin parmak ölçüsünü iyi bilmelisiniz. Bunun yanında içine yazdırmak istediğiniz notunuzu belirleyin. Öte taraftan yüzükteki pırlantanın karatına ve berraklığına dikkat edin. Mutlaka garantili ve sertifikalı ürünleri satın alın. Firmamız sattığı ürünleri özel kutusunda garanti belgesi ile birlikte sizlere teslim eder. Ürünlerde yaşanan sorunlar için firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız güvenilir bir kurumdur.

Yüzük Özellikleri

Alacağınız yüzüğün özellikleri kullanım amacına uygun olmalıdır. Evlilik teklifi için tek taş ve beş taş gibi pırlanta yüzükler tercih edilirken, nişan için alyans modeller tercih edilir. Bunun yanında günlük kullanım için daha fantezi ürünler seçebilirsiniz.

Taş kusursuz bir renk ve berraklığa sahip olsa da kötü bir kesim ile mat bir görüntü sergileyeceği için en önem verilmesi gereken özelliktir. Kesim ne kadar iyi olursa ışıltısı da o kadar yüksek olacaktır. Derin kesilmiş bir pırlanta, yüzük, aldığı ışığı kendi içinde düzgün yansıtamayacağı için, kusursuz parlaklığın oluşumunu önler. Pırlantanın ikinci önemli özelliği olan renkte ise, renksize ne kadar yakın olduğuna bakılarak sınıflandırılır. İdeal pırlanta rengi olmayan, dışarıdan bakıldığında çok az miktarda element olan taşlardır. Renksize en yakın olanlar ise D sınıfı taşlardır. En çok bulunan pırlantalar ise H ve L renkleri arasındadır. Bu taşlar renksize yakın göründükleri ve uygun fiyatlı oldukları için tercih edilirler. Pırlantanın diğer özelliği olan berraklıkta ise, her diğerlerinden tümüyle ayrılır.

Yüzük Fiyatları

Almak istediğiniz yüzüğün özelliklerine göre fiyatlar değişir. Pırlanta bir yüzük ile altın bir yüzük aynı fiyat olmaz. Ancak pırlanta işlemeli bir yüzük alacaksanız pırlantanın kesim şekli, pırlantanın ağırlığı, berraklığı pırlantanın fiyatını değiştirir. Öte yandan tam tur yada baget pırlanta gibi yüzüğün tasarımına göre de fiyat değişir. En doğru ve uygun fiyatlar için firmamızı ziyaret ediniz.

En temizden lekeliye  F, IF, VVS1, VVS2, VS1, VS2, SI1, SI2, I1, I2 şeklinde gruplandırılır. Doğada en zor bulunan berraklık seviyesi F  olandır. En çok kullanılan ve tercih edilen berraklık seviyesi ise VS1’dır. Tek taş Pırlanta son özelliği olan karat, pırlantanın ağırlığını ifade eder. Bir kadar 200 miligrama eşittir. Taşın büyüklüğü ne kadar artarsa pırlanta o kadar değerlenir. Kusursuz renk ve berraklıkta taş bulmak çok zor olduğu için fiyat- kalite açısından uygun olan taşlar tercih edilmelidir.