Whatsapp'dan Ürün Sormak için Tıklayınız.
MENÜ
HRD GİA

Hakkımızda

Sektöre ilk olarak 1978 yılında aile şirketinde adım atan Mahmut Serbes, edindiği tecrübeyle 1994 yılında Adapazarı’nda ilk mağazasını kendi adıyla açtı.
1999 yılında Adapazarı depreminin ardından mağazası enkaz altında kalan Mahmut Serbes, bir ay süren özverili çalışmalarının ardından ürünlerinin çoğunluğunu çıkarmayı başardı. Adapazarı’nın farklı bir bölgesinde şu an ki lokomotif mağazasının temellerini atan Mahmut Serbes, müşterilerine hizmet vermeye devam etti.
Zaman içerisinde iş hacmi ve sermayesini arttırarak Lizay markasını kurdu ve mağazalaşma yoluna gitti. Değişen trendleri yakından takip ederek Lizay markasının bilinirliğini arttırıcı faaliyetlerde bulundu.
Lizay, Adapazarı’ndaki dört mağazasının yanı sıra İstanbul Maltepe, Kurtköy Viaport Avm, Beylikdüzü Perlevista Avm, Eyüp Vialand Avm, Mall of İstanbul Avm, Nuruosmaniye, Kadıköy ve Gebze mağazalarıyla Türkiye genelinde zincir mağazalarına yeni halkalar eklemeye devam ediyor.
Genel merkezini Adapazarı’ndan İstanbul Nuruosmaniye’ye taşıyan Lizay, değerli taşların, pırlanta ürünlerin yanı sıra 14 ayar altın toptan ve perakende satış faaliyetini gerçekleştirmektedir. Lizay Pırlanta Türkiye'nin bir çok bölgesine pazarlama alanında faaliyet göstermektedir.Uluslararası fuarların yanı sıra her yıl Ekim ve Mart aylarında gerçekleşen İstanbul Jewellery Fuarı'nda yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine son model ürünlerini sunarak kuyum sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.
Faaliyet Alanı
Lizay altın, elmas, pırlanta ve değerli taşlardan oluşan mücevher üretimi ile toptan ve perakende satış faaliyetlerini kapsayan  hizmet alanına sahiptir.
14 Ayar muhtelif altın takı, pırlanta ve elmas ürün çeşitliliğinin yanı sıra Diamond Stone markasıyla pırlanta toptan satış ofisinin kuruluşunu gerçekleştiren Lizay,  alt yapısını kuvvetlendirerek sektöre hizmet vermektedir.
Müşterilerine yüksek kaliteli ve özgün modeller sunarak, satış sonrası müşteri memnuniyetini esas alan Lizay Pırlanta, konsept mağazaları ile müşterilerine keyifli alışveriş deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.  
Mahmut Serbes Kuyumculuk’un 30 yıllık birikiminin sonucu olan Lizay markası yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirmiş olduğu perakende ve toptan kuyum satış hizmetiyle birlikte istikrarlı büyümesini sürdürmektedir.
 
MİSYON
Dünyadaki trend ve yenilikleri izleyerek; Türk kuyumculuk sektörünün gelişmesine öncülük etmek, karşılıklı yarara, birlikte büyümeye imkan veren iş ortaklıkları oluşturarak güvenilir ve sadık ticari ilişkileri sağlamaktır.
 
VİZYON
Geleneksel çizgideki ürün gruplarına modern yorumlar getirerek kuyumculuk sektörünün önde gelen isimlerinden olmaktır.
 
MARKA DEĞERLERİMİZ
Tasarım ve teknoloji alanında Dünya’daki gelişmeleri yerinde takip ederek, Türkiye’ye ulaşmasında öncülük etmek,
İnovasyonu esas alıp; tasarım, üretim, pazarlama, yönetime hizmet anlayışını “yenilikçilik” temelinde yapılandırmak,
Mağazalar ve bayiler kanalıyla; müşterilerinin istek ve beklentilerini yakından izleyip, geri bildirimlerini bu anlayış doğrultusunda yönlendirmek,
Lizay markasının satış noktalarında, alışveriş merkezlerinde ve  popüler caddeler üzerinde konumlandırarak geniş tüketici kitlelerine ulaştırmak,
Yurtiçinde ve yurtdışında sağlam iş ortaklıkları kurarak paydaşlarıyla birlikte büyümek,
Modern pazarlama kanalları ve yöntemlerini kullanarak Dünya çapında Lizay marka bilinirliliğini yükseltecek yatırımlara süreklilik kazandırmak,
5 yıl ve üzeri dönemleri kapsayan, ekonomik ve sosyokültürel gelişmeler doğrultusunda sürekli  güncellenen kurumsal planlama ile gelişimi yönetmek,
                     
ÇALIŞMA POLİTİKAMIZ
Üretim ve tedarik aşamasından müşteri sunumuna kadar olan süreçte kalite anlayışını benimsemek,
Müşterinin talep ve ihtiyaçlarına uygun ürün ve erişebilir fiyat politikası güderek proaktif anlayışla çalışmak,
Satış ve sonrası verdiğimiz hizmetle kalıcı iş birlikteliği yakalamak,
Karşılıklı fayda içeren iş ortaklıkları kurmak,
Marka değerlerine sahip çıkarak kalite anlayışından taviz vermemek,
Marka ruhu ve bilincini paydaşlarımızla birlikte yaşamak,
Marka bilinirliğini ve sürekliliğini sağlamak,
Kurumsal çalışma ilkelerine bağlı kalmak,
 
İNSAN KAYNAKLARI
Lizay insan kaynakları politikası, kalite yönetiminin etkin bir parçası olarak insan kaynağını, yenilenen ve devamlı kendini geliştirmeye dayalı kurum yapısına tüm çalışanların katılımını sağlama esasına dayanmaktadır.
Birlikte büyüme “Önce İnsan” ilkesinden başlar yaklaşımı üzerine yükselen İnsan Kaynakları politikamız;
İş niteliklerine uygun eleman seçimi ve yerleştirilmesi,
Kendini yenileyen, gelişime açık personel eğitimleri
Adil performans ölçümü ile başarının ödüllendirilmesi,
Verimli ve etkin çalışma ortamlarının oluşturulmasını kapsar.
 
Kurum standartlarını yükseltmek, tüm çalışanların iyileştirme süreçlerine aktif katılımını sağlamak, bunun için problem çözmeyi iş disiplini olarak benimsemek ve yerleşik kaliteyi gerçekleştirmek İnsan Kaynakları yönetimimizin temelini oluşturmaktadır.