Whatsapp'dan Ürün Sormak için Tıklayınız.
MENÜ
HRD GİA

Hakkımızda

Sektöre ilk olarak 1978 yılında aile şirketinde adım atan Mahmut Serbes, edindiği tecrübeyle 1994 yılında Adapazarı’nda ilk mağazasını kendi adıyla açtı.

1999 yılında Adapazarı depreminin ardından mağazası enkaz altında kalan Mahmut Serbes,  bir ay süren özverili çalışmalarının ardından ürünlerinin çoğunluğunu çıkarmayı başardı. Adapazarı’nın farklı bir bölgesinde yeniden faaliyete başlayarak Lizay mağazalar zincirinin temellerini attı.

2007 yılında enkazdan filizlenen umutlarla açılan Viaport alışveriş merkezindeki ilk Lizay mağazası, markalaşma  yolundaki ilk adım oldu.

2012 yılında Sakarya’da bulunan merkezini kuyumculuğun kalbi olan Nuruosmaniye’ye  taşıyan Mahmut Serbes, perakendenin yanında toptana da giriş yaparak  Lizay markasıyla istikrarlı bir şekilde yoluna devam etti.

Ürün kalitesi, çeşitliliği ve alışılmışın dışında yorumlanan mücevherleriyle Türk mücevher sektörüne yön vermeyi hedefleyen Lizay, değerli taşlar ve pırlantalı mücevherlerin yanı sıra altın ürünlerin de satışını yurt içi ve yurt dışındaki mağazalardan, seçkin satış noktalarından ve internet sitesi üzerinden gerçekleştiriyor.

Marka bilinirliliğine yapılan yatırımlarla franchise oluşturarak bayileşmeye devam eden Lizay, emin adımlarla ilerleyerek dostluk ve iş birliği kurduğu partnerleriyle sektöre  artı değer katıyor.

Uluslararası fuarların yanı sıra her yıl Ekim ve Mart aylarında gerçekleşen İstanbul Jewellery Fuarı’nda son model ürünlerini sunarak dünya markası olma vizyonuyla büyümeye devam ediyor.

 
MİSYON
Dünyadaki trend ve yenilikleri izleyerek; Türk kuyumculuk sektörünün gelişmesine öncülük etmek, karşılıklı yarara, birlikte büyümeye imkan veren iş ortaklıkları oluşturarak güvenilir ve sadık ticari ilişkileri sağlamaktır.
 
VİZYON
Geleneksel çizgideki ürün gruplarına modern yorumlar getirerek kuyumculuk sektörünün önde gelen isimlerinden olmaktır.
 
MARKA DEĞERLERİMİZ
Tasarım ve teknoloji alanında Dünya’daki gelişmeleri yerinde takip ederek, Türkiye’ye ulaşmasında öncülük etmek,
İnovasyonu esas alıp; tasarım, üretim, pazarlama, yönetime hizmet anlayışını “yenilikçilik” temelinde yapılandırmak,
Mağazalar ve bayiler kanalıyla; müşterilerinin istek ve beklentilerini yakından izleyip, geri bildirimlerini bu anlayış doğrultusunda yönlendirmek,
Lizay markasının satış noktalarında, alışveriş merkezlerinde ve  popüler caddeler üzerinde konumlandırarak geniş tüketici kitlelerine ulaştırmak,
Yurtiçinde ve yurtdışında sağlam iş ortaklıkları kurarak paydaşlarıyla birlikte büyümek,
Modern pazarlama kanalları ve yöntemlerini kullanarak Dünya çapında Lizay marka bilinirliliğini yükseltecek yatırımlara süreklilik kazandırmak,
5 yıl ve üzeri dönemleri kapsayan, ekonomik ve sosyokültürel gelişmeler doğrultusunda sürekli  güncellenen kurumsal planlama ile gelişimi yönetmek,
                     
ÇALIŞMA POLİTİKAMIZ
Üretim ve tedarik aşamasından müşteri sunumuna kadar olan süreçte kalite anlayışını benimsemek,
Müşterinin talep ve ihtiyaçlarına uygun ürün ve erişebilir fiyat politikası güderek proaktif anlayışla çalışmak,
Satış ve sonrası verdiğimiz hizmetle kalıcı iş birlikteliği yakalamak,
Karşılıklı fayda içeren iş ortaklıkları kurmak,
Marka değerlerine sahip çıkarak kalite anlayışından taviz vermemek,
Marka ruhu ve bilincini paydaşlarımızla birlikte yaşamak,
Marka bilinirliğini ve sürekliliğini sağlamak,
Kurumsal çalışma ilkelerine bağlı kalmak,
 
İNSAN KAYNAKLARI
Lizay insan kaynakları politikası, kalite yönetiminin etkin bir parçası olarak insan kaynağını, yenilenen ve devamlı kendini geliştirmeye dayalı kurum yapısına tüm çalışanların katılımını sağlama esasına dayanmaktadır.
Birlikte büyüme “Önce İnsan” ilkesinden başlar yaklaşımı üzerine yükselen İnsan Kaynakları politikamız;
İş niteliklerine uygun eleman seçimi ve yerleştirilmesi,
Kendini yenileyen, gelişime açık personel eğitimleri
Adil performans ölçümü ile başarının ödüllendirilmesi,
Verimli ve etkin çalışma ortamlarının oluşturulmasını kapsar.
 
Kurum standartlarını yükseltmek, tüm çalışanların iyileştirme süreçlerine aktif katılımını sağlamak, bunun için problem çözmeyi iş disiplini olarak benimsemek ve yerleşik kaliteyi gerçekleştirmek İnsan Kaynakları yönetimimizin temelini oluşturmaktadır.