Whatsapp'dan Ürün Sormak için Tıklayınız.
MENÜ
HRD GİA

Başkanın Mesajı

 

Mücevher sektörüne ilk olarak 1978 yılında aile şirketimizde adım attım. O dönemde ailem de sektöre yeni başlamıştı fakat genel olarak mücevher sektörü de bu kadar gelişmiş değildi. Mücevhere olan ilgim ailemin de etkisiyle küçük yaşlarda başladığı için okul çıkışlarında şirketimize gider ve ilerde sektörün en iyilerinden biri olma hayaliyle aileme yardım ederdim. O yıllarda etrafımızda olan büyük  kuyumculara imrenerek bakardım ayrıca genelde ‘altının tozu bile paradır’ algısı olduğu için aile dışında kimsenin çalıştırılması tercih edilmezdi.

 Biz de şirketimizi büyütmek ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için ailemle canla başla çalıştık, fakat mağazadaki stokların giriş ve çıkışlarını kontrol altına alacak tecrübemiz çok fazla yoktu. Firmaların omurgası olan ekibi oluşturabilmek için alt yapının sağlam ve envanterin sağlıklı olması gerekiyordu, o dönemde yeni kullanılmaya başlayan bilgisayar teknolojisinden yararlanarak ailemin de desteği ve titiz bir çalışmayla sistemimizi kurdum.

Ekip çalışmasını önemsemeden hareket eden firmaların diğerlerine ayak uyduramayıp geride kaldığını görmek, kurumsal ilerlemenin ve ekip çalışmasının önemini bir kez daha göstermiş oldu. Kurulan alt yapının sağlamlığı ise hedeflerimizi hayata geçirme ve mağaza açma noktasında bizi teşvik etti. 2007 yılında ilk ‘Lizay’ mağazasını açarak markalaşma yolundaki ilk adımı atmış oldum.

Bugün ise Türkiye’nin birçok ilinde mağazalarımızın bulunması, kişinin hayallerinin peşinden isteyerek ve istikrarlı bir şekilde gitmesinin sonucunu gösteriyor.