Hemen Üye Olun

İlk alışverişinize özel
100 TL ek indirim kazanın!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Lizaypirlanta.com’a üye olmanın ayrıcalıklarını yaşayın

İlk alışverişinize özel 100 TL ek indirim

Özel indirimler

Ücretsiz sigortalı kargo

Taksitli alışveriş

Üye Ol
HRD GIA

Tarzınıza Uygun Pırlanta Seçimi

Tarzınıza Uygun Pırlanta Seçimi

Pırlantalar en özel eşyalardan birisidir. Bu anlamda pırlanta kişilerin kendisini daha özel hissetmesini sağlamaktadır. Pırlantaların en önemli özelliği gösterişli ve her kişi üzerinde uyumlu durmasıdır. Tıpkı tektaş yüzük gibi birçok seçeneğe sahip olan pırlantaların seçiminde tarzda uygun olması dikkat edilmesi gereken bir hususu teşkil etmektedir. Pırlantalar yüzük, kolye şekilde olabileceği gibi baget pırlanta şeklinde de olabilirler. Bütün pırlanta çeşitlerine lizaypirlanta.com üzerinde erişilebilir.

El Tarzına Göre Seçim

Pırlantanın seçimi yapılarken el tarzının ne şekilde olduğu önemli bir noktadır. Eğer kişinin parmağı ince ise pırlanta tercihi daha büyük taşlı olan yüzüklerden yana yapılmalıdır. Bu durum söz yüzükleri gibi bütün yüzük çeşitlerinde geçerlidir. Nitekim büyük taşlı pırlantalı yüzükler ince parmaklarda daha gösterişli durmaktadır. Eğer kişinin parmağı kalın bir yapıda ise ince taşlı pırlantalar önerilmemektedir. Büyük taşlı pırlantalar bu parmaklarda uyumu sağlayacaktır. Büyük ve küçük taşlı nişan yüzükleri ve pırlanta çeşitleri liyazpirlanta.com üzerinde yer almaktadır. Site üzerinde her zevke uygun modeller bulunmaktadır.

Yüzük Çerçevesinin Uyumu

Pırlantanın yerleştirildiği yüzük çerçevesi uygun tarzın yakalanması adına oldukça önemlidir. Özellikle ince tırnaklı kişiler yüzük çerçevesinin daha küçük olmasına dikkat etmelidir. Bu kişilerin tarzını yansıtacak olan en iyi seçim taşın öne çıktığı pırlanta çeşitleridir. Burada beştaş yüzük seçiminde de benzer kriterler geçerlidir.

Rengin Yansıması

Tarza uygun pırlantanın seçiminde pırlantanın rengi de önemli yer tutmaktadır. Renk noktasında açık renklerin mi yoksa koyu renklerin mi kişilere yakıştığına dikkat edilmelidir. Eğer açık tenli iseniz açık renkli pırlantalar tarzınıza uyum sağlayabilir. Lizaypirlanta.com renk seçenekleri ile tarzınızı yansıtmanıza fırsat vermektedir. Pırlanta dışında altın bileklik çeşitlerine de sitede yer verilmiştir.

Taş Kesimine Tarz

Taşlar farklı biçimlerde kesilmektedir. Eğer sadelikten yana bir tarzınız varsa düz kesim ve parlayan pırlanta modellerini liyazpirlanta.com üzerinden seçebilirsiniz.