Hemen Üye Olun

İlk alışverişinize özel
100 TL ek indirim kazanın!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Lizaypirlanta.com’a üye olmanın ayrıcalıklarını yaşayın

İlk alışverişinize özel 100 TL ek indirim

Özel indirimler

Ücretsiz sigortalı kargo

Taksitli alışveriş

Üye Ol
HRD GIA

Özel Günlerde Kolye Tercihi

Özel günlerde ilk akla gelen hediyelerden biri de kolyedir. Fakat sıradan bir kolye yerine anlamı olan bir kolye tercih etmek çok iyi tercih olacaktır. Bu yazımızda sevdiğiniz kişiye altın kolye almayı düşünürseniz hangi kolyeyi tercih etmeniz gerekir konusunda size bazı önerilerde bulunacağız.

1) Hayat Ağacı Kolyesi

Hayat ağacı figürü çeşitli medeniyetlerin tarihlerinde geçen bir figürdür. Bazı kaynaklarda Yaşam ağacı olarak da geçmektedir. İslamiyet öncesi Türk medeniyetlerinde de bu figür vardır. Bu figürün anlamı ise hayat ve evren arasındaki ilişkiyi, bilgi, bereket ve barışı ifade etmekteydi.

Hayat ağacının yeni hayatı ve aileyi de simgelediği söyleniyor. Bu açıdan bakıldığından çok sevilen kişilere 'ailem olmanı istiyorum' dileğiyle hediye olarak verilebiliyor. Ailesini seven çoğu kişi bu kolyeyi hediye olarak götürüyor. Günümüzde hayat ağacı motifli bir çok kolye tasarımı mevcuttur. Bu kolyelerden birini sevdiğiniz kişiye hediye edebilirsiniz.

2) Sonsuzluk İşareti Kolyesi

Yine özel günlerde tercih edilebilecek diğer bir tercih sonsuzluk işareti bulunan kolyelerdir. Bu kolyelere sonsuz aşk kolyesi de denmektedir. Sonsuzluk işareti sadakatin ve bağlılığın simgesi olarak bilinir. Genellikle aşık çiftlerin tercih ettiği bir modeldir. Aşkınızı dile getirmek için bu kolyeyi bir araç olarak kullanabilirsiniz. Aslında matematikte kullanılan bir semboldür. Fakat burada duyguların sonsuzluğunu ifade etmek için kullanılır. Bu kolyeyle ilgili çeşitli tasarımlar mevcuttur. Beğendiğiniz bir tanesini alıp sevdiğiniz kişiye özel bir günde hediye edebilirsiniz.

3) Kişiye Özel Kolyeler

Eğer yukarıdaki kolyeler size çok sıradan geliyorsa kişiye özel isim yazdırılan kolyeleri de tercih edebilirsiniz. İstediğiniz figürü seçip o figürün içine kolyeyi vereceğiniz kişinin ismini yazdırabilirsiniz. Eşinize veya sevgilinize alacak iseniz de kalp ya da sonsuzluk işaretinin içine kendinizin ve eşinizin adını yazdırabilirsiniz. Bu şekilde kolyeyi kendinize özel hale getirebilirsiniz. Bu tarz kolyelerde çok sık tercih edilir. İsminizi yazdırmak yerine sadece isminizin baş harfini de kullanabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir istediğiniz kolyeyi ortaya koyabilirsiniz.

4) Dört Yapraklı Yonca Kolye

Bu öneriler içinde vereceğimiz son öneri yonca kolyedir. Yonca kolye şansı simgeler. Doğada dört yapraklı yonca nadiren bulunur ve onu bulmak gerçekten şans işidir. Doğada 160.000 yonca içinden sadece bir dört yapraklı yonca bulabilirsiniz. Bu kolyeyi kullanarak hediye vereceğiniz kişiye 'sen benim şansımsın' mesajı verebilirsiniz. Bu kolye özel günler için ideal bir kolye tercihi olacaktır.

 Bu tarz kolyeler gibi altın kolye ve pırlanta kolye seçeneklerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir, size uygun olan ürünleri sipariş verebilirsiniz.