Hemen Üye Olun

İlk alışverişinize özel
100 TL ek indirim kazanın!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Lizaypirlanta.com’a üye olmanın ayrıcalıklarını yaşayın

İlk alışverişinize özel 100 TL ek indirim

Özel indirimler

Ücretsiz sigortalı kargo

Taksitli alışveriş

Üye Ol
HRD GIA

Kişiliğinize Göre Yüzük Modelleri

En özel günlerin en anlamlı aracı, çoğunlukla yüzüklerdir. Bu yüzükler, çiftlerin mutluluğa ilk attıkları ilk adımı sembolize ederler. Bu yüzden çoğunlukla evlilik tekliflerinde, nişan ya da nikah sonrası takılacak yüzük seçimlerinde her zaman titiz davranılır.

Her Karakterin Zevk Anlayışı ile Uyumlu Yüzükler

Karakter gibi soyut gibi bir kavram, aslında pek çok konuda belirleyici özelliktedir. Bu belirleyicilik, kişilerin zevklerine de yansır. Zevkler ise pek çok insan için pek çok konuda karar verme yetisini etkiler. Bu anlamda, her karakterin farklı bir zevk anlayışı olacağı gibi bu zevkler her alanda kendini gösterebilir. Bu alanlardan biri de elbette mücevherattır. Alyansın ömürlük bir mücevher olduğu düşünülürse, aslında bir insanın taktığı en önemli mücevher olarak da kabul edilebilir. Bu bakımdan kişinin zevkine göre bir alyans terci edilmesi oldukça önemlidir. Peki, milyonlarca seçeneğin arasından kimler doğru tercihi nasıl yapabilir?

Zevkleri Belirleyen Karakter Özellikleri

Milyonlarca çeşit mücevher ve o mücevherleri tercih edecek milyonlarca çeşit zevk bulunuyor. Bu zevkler arasında bir kategorizasyon yapmak gerekirse şöyle bir örneklendirme yapılabilir. Eğer canlı ve hareketli bir kişiliğiniz varsa, alyansınızda renklendirme tercih edebilirsiniz. Bunun için tek seçeneğiniz altın sarısı değil elbette. Bakır alaşımlı pembe yüzüklere özel tasarımla farklı detaylar ekletmek mümkün olabilir. Sadelik sizin için ön plandaysa ve bu sizin aynı zamanda yaşam tarzınızda, sizin için de eşsiz şıklıkta parçalar mevcut. İster zarif taşlı tasarımlar, ister tamamen taşsız sade ve ince modeller bulabilirsiniz.

Taktığınız tektaş veya mücevherin daha fazla göze çarpmasını isteyen görsel tutkusu yüksek bir karakteriniz varsa, yüzüğünüz kesinlikle altın olmalı. Esasında bu çeşitlerde seçenek çok daha fazla olacağı için zevkleri bu yönde olan tüketicilerin seçim yapması her zaman daha zor hale gelir. İnce ya da kalın, taşlı, işlemeli ya da her ikisini de barındıran milyonlarca seçenekle karşılaşmanız mümkün.

Farklı Mücevher Tercihleri için

Söz konusu bu kategorizasyon ve daha fazlası elbette sadece alyans seçimi için geçerli değil. Günlük yaşamda, herkesin terci edebileceği normal takılar için de benzeri zevkler mevcut. Son yıllarda fazlaca moda olan eklem yüzükleri için de bu sınıflandırma yapılabilir. Örnek olarak; gençlik dönemlerine özlem duyan ve bu dönemlerdeki tarzı yaşam biçimi haline getiren kişiler, yüzük seçimini daha gotik tarzlarda yapabilirler. Daha çok gümüş, amblem ya da hayvan karakterleri işlenmiş takılar bu çeşitlerden bazılarıdır. Bunun dışında şıklık anlayışı daha klasik olan insanlar da ince ve çoğunlukla taşlı yüzükleri terci edebilirler.