Hemen Üye Olun

İlk alışverişinize özel
100 TL ek indirim kazanın!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

Lizaypirlanta.com’a üye olmanın ayrıcalıklarını yaşayın

İlk alışverişinize özel 100 TL ek indirim

Özel indirimler

Ücretsiz sigortalı kargo

Taksitli alışveriş

Üye Ol
HRD GIA

Alyans İle Tektaş Uyumu

Evliliğin ve çiftlerin birbirine olan aşkın bir sembolü olan ve ömür boyunca takılacak olan alyansı seçmek oldukça zordur. Binlerce alyans yüzük modeli arasından seçim yapmak aynı zamanda eşlerin ortak zevkine hitap etmesi, kullanışlı ve ele yakışması en fazla göz önünde bulundurulan noktalardır. Evliliğin ilk adımı olan evlilik teklifinde sıklıkla tercih edilen tektaş ile alyansın da uyumu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. İki yüzük arasındaki uyuma özellikle kadınlar özen gösterirler. Evliliğe giden yoldaki süre içinde alyans veya tektaşın sağ elin yüzük parmağında yer alması bir gelenek haline gelmiştir. Çiftler evlendikten sonra ise yüzükler sol elin yüzük parmaklarına geçirilir.

Tektaş Yüzükler Hakkında

Alyansını pırlanta yüzükler ile takmak isteyenler tercihlerini birbiriyle uyumlu modeller arasından yapmalıdır. Alyanslar tektaş, üçtaş, beştaş veya tamtur pırlanta yüzük seçeneklerinden biriyle kombin edilebilir. Bu iki önemli yüzüğün en önemli noktası çoğunlukla birlikte ve uzun yıllar boyu takılacak olmasıdır. Hem göze hitap edecek şıklıkta hem de manevi değerinin de yüksek olduğu bu yüzükler tek başlarına takıldığında da aynı görsel dolgunluğu sağlamalıdır. 

Evlilik alyansı günlük hayatta da kullanılacağından kişinin parmağına rahat olan ve kullanışlı modeller tercih edilmelidir. Hayatında pırıltı ve ışıltılara yer veren kişiler tektaşı gündelik hayatlarında da tek olarak kullanabilirler. Tektaşın ve alyansın bir arada kullanıldığı zamanlar genelde özel günlerdir. Özel günlerde de olsa bir araya geldiklerinde birbirlerini tamamlamaları, uyumları hayli önemlidir. Alyans ve tektaş yüzüklerin farklı renk veya materyallerde olması şık bir görüntü vermez. Örneğin alyansını sarı renkte altın tercih eden biri yanına takacağı tektaşı da aynı renkte seçmesi gerekir.

Tektaş Nasıl Seçilmelidir?

Alyans seçiminde olduğu gibi tektaş seçimi de tamamen kişisel bir seçimdir. İlk olarak materyalinin sarı mı yoksa beyaz mı olmasına karar verilebilir. Tektaş ve alyans kadınlar tarafından birlikte takıldıkları için uyumuna özen gösterilen parçalardandır. Tektaş seçimi yaparken kişinin tarzına, stiline ve zevkine göre hareket edilmelidir. Her bir tektaşta kullanılan pırlanta tek ve özeldir.

Tektaş yüzüğü ortaya çıkan en önemli özellikleri arasında taşın büyüklüğü, rengi ve kesimi yer alır. Her tektaşın kendine özel bir kesimi ve buna göre de boyutları mevcuttur. Ayrıca alyans ve tektaş yüzüğün aynı mağazadan satın alınması da doğru ve uyumlu karar verilmesini sağlayan bir unsurdur. Farklı zamanlarda alınmasının sakıncası olmadığı gibi aynı zamanda ve mağazadan alınması birbirine uyumlu tasarımların tercihini kolaylaştırır.